עורך דין מקרקעין

|

עורך דין צוואות

|

עורך דין ירושותמאור בן דוד

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

icon1
‫‫עורך דין חברות
משרדנו בעל ניסיון רב בהקמת חברות ובמתן ליווי משפטי לחברות פרטיות ומספק ייעוץ משפטי לחברות, הכולל הקמת חברה, ניסוח ועריכת הסכמי מייסדים, ניהול חברות, קבלת החלטות דירקטוריון ובעלי מניות וכן ביצוע הליכי פירוק חברות.
icon2
עורך דין צוואות
משרדנו מתמחה בתחומי הירושות והצוואות, לרבות ניסוח ועריכת צוואות, הגשת בקשות לצו קיום צוואה או ירושה, ניהול עיזבונות וניסוח ועריכת הסכמי ממון.
icon3
‫עורך דין מקרקעין
משרדנו מטפל בכל היבטי תחום המקרקעין והנדל"ן הכוללים: ניסוח ועריכת הסכמי מכר לרכישת/מכירת דירות מגורים, מגרשים, נכסים עסקיים, ייצוג קונים במשא ומתן לרכישת דירה מקבלן וניסוח ועריכת הסכמי שכירות לסוגיהם.
מלא פרטיך ונשוב בהקדם
שם :
טלפון :
אימייל :
shadow_left
חדשות באתר‬

10.4.2012

פסק דין בעניין הסכמים לרכישת דירה מקבלן

 

12.4.2012

מדריך לרכישת דירת מקבלן 

 

23.4.2012

פטור ממס שבח לדירות מגורים

 
30.4.2012

חשיבות ייצוג משפטי בעת רכישת דירה מקבלן 
26.3.2012

מן העיתונות:

משרדנו הגיש תביעה ובקשה לאישורה כתביעה ייצוגית בסך של 7.76 מליון ש"ח כנגד חברת שילב לאחר שהחברה מכרה ללקוחותיה מנשא פגום.

לקריאת הידיעה הקלק כאן
 

 
shadow_right
 

משרדנו בעל  ניסיון רב בדיני חברות, הקמת חברות, פירוק חברות ובמתן ליווי משפטי לחברות פרטיות. משרדנו מספק ייעוץ משפטי הכולל הקמת חברה, ניסוח ועריכת הסכמי מייסדים, קבלת החלטות דירקטוריון ובעלי מניות, מינוי דירקטורים, העברת מניות  וכן ביצוע פירוק חברה.

מדוע כדאי להקים חברה?

ראשית, חברה היא גוף משפטי נפרד  בעל קיום משל עצמו. הפרדה משפטית זו בין בעלי המניות לבין החברה מאפשרת לבעלים חופש פעולה מסוים, בידיעה שאם החברה תצבור חלילה חובות בעלי המניות בחברה לא  בהכרח יאבדו את רכושם הפרטי. שנית, בחברה ניתן באמצעות העברת חלק ממניות החברה  על שם בעל מניות נוסף   להכניס  משקיע נוסף לעסק. שלישית, בחברה קיימים גם מספר יתרונות  מיסוי מסוימים.

מדוע מומלץ לפרק חברה אשר לא נעשה בה כל שימוש מסחרי?

בעלי חברות רבים טועים לחשוב  כי מרגע שחדלו לעשות שימוש בחברה אשר בבעלותם, לא מוטלת עליהם החובה  לקיים את דרישות חוק החברות המוחלות על כל חברה וחברה הפועלת בישראל.

חוק החברות אינו מייחס חשיבות כלשהי לשימוש שנעשה בפועל בחברה, כאשר ע"פ  החוק כל עוד החברה לא נמחקה ממרשמי רשם החברות, מוחלות על אותה החברה כל הוראות חוק החברות.

כך לדוגמא חוק החברות מטיל על כל חברה חובות שנתיים כלפי רשם החברות ברשות התאגידים ובהן, תשלום אגרה שנתית והגשת דו"ח שנתי.

אגרה שנתית-האגרה השנתית עומדת כיום על סך של 1,386 ¤. כאשר  חובת תשלום האגרה על פי חוק החברות והתקנות לפיו אינה מותנית בקבלת שובר לתשלום מרשם החברות.

דו"ח שנתי-הינו דין וחשבון של החברה המפרט את הנעשה בחברה בשנה שחלפה, החלטות שהתקבלו, פרטי בעלי מניות, דירקטורים ומאזני החברה.הדו"ח השנתי מאפשר לציבור הרחב, כולל למגזר העסקי, נגישות למידע חיוני התורם לפעילות מושכלת ומודעת אל מול החברות הפעילות במשק.

אי תשלום אגרה שנתית ו/או העברת דו"ח שנתי  מהווה עילה להכרזה על החברה כחברה מפרת חוק.  משמעות הכרזת  החברה כמפרת חוק הינה בין היתר, כי רשם החברות יסרב לרשום שעבודים על נכסי החברה או לטובתה, יסרב לרשום שינויי שם ומטרות, וכן יסרב לרישום חברה חדשה על ידי החברה המפרה או בעל השליטה בה.

בנוסף, אי תשלום האגרה השנתית מהווה בנוסף גם עילה להטלת סנקציות נוספות על החברה, ובכלל זה, עילה להטלת עיצום כספי בסך של 7,340 ש"ח בגין כל שנה עבורה לא שולמה אגרה במועד. כאשר רשם החברות רשאי לדרוש תשלומו של העיצום הכספי מכל מי שרשום במרשמי הרשם כדירקטור או שהיה רשום בזמן ההפרה, ואף לנקוט  בהליכים לפי פקודת המיסים (גביה) לגביית חובות האגרה השנתית והעיצומים הכספיים.

אשר על כן, מומלץ לבעלי חברות אשר אינם עושים שימוש מסחרי בחברה אשר בבעלותם, לפעול בהקדם לפירוק  החברה, כאשר פרט להפסקת החובה על תשלום אגרה שנתית וחיסכון של כ-1,300 ¤ מדי שנה, קיימת אפשרות לביטול אגרות שנתיות בהן חויבה החברה במשך שנים בהם הייתה רשומה אך בפועל לא קיימה כל פעילות, כאשר  ביטול האגרות  יהיה רטרואקטיבי ובתנאי שיקוימו כל התנאים המפורטים בתקנות.

יודגש כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, ויש להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני חברות לפני עשיית כל פעולה.